SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÝ PROJEKT 2016: KNIHU PŘÍBĚHY HRDINŮ ZÍSKÁVÁ BRONZ

Unikátní literární projekt, jehož výsledkem byla kniha PŘÍBĚHY HRDINŮ, kterou napsaly děti z dětských domovů, vyhrál třetí místo v soutěži Společensky odpovědný projekt 2016. Tomu říkáme úspěch a chceme se o něj s Vámi podělit.

O čem tato soutěž je? Cena za inovativní a partnerský projekt, který podporuje a rozvíjí společnost a místní komunitu, zaměřuje se na aktuální témata a problémy a efektivním způsobem napomáhá k jejich řešení.

Přihlášené projekty posoudila a vítěze stanovila dborná komise složená ze zástupců odborníků, státní správy, komerčního sektoru a významných osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji udržitelného podnikání v ČR.

Jsme moc rádi, že se nám podařilo dosáhnout s tímto projektem takového úspěchu.
Tuto krásnou bronzovou příčku sdílíme např. s Českou televizí, Microsoftem, Plzeňským Prazdrojem nebo třeba s Tesco Stores ČR.

Kniha PŘÍBĚHY HRDINŮ představuje příběhy, které vytvořily samy děti z dětských domovů. Děti se ponořily do bezstarostné říše hrdinů a magických postav, napsaly příběhy a ty nejlepší z nich jsou součástí knihy Příběhy hrdinů. V knize je celkem 19 originálních příběhů, každý z nich má svůj náboj, svého hrdinu, který vyjadřuje pocity a vnímání dětí. Kniha má podtitul Děti dětem, je tedy primárně určena dětským čtenářům. Je psaná dětským jazykem, a právě proto si myslíme, že bude mít u dětí úspěch.

Knihu jsme pokřtili v sobotu 28. května na brněnském náměstí Svobody. Kmotry knihy Příběhy hrdinů se stali Radek Banga alias Gipsy.cz a modelka Veronika Kašáková, která sama v dětském domově vyrůstala.